به وب سایت فروشگاه بزرگ سلامت سرا خوش آمدید                     آدرس فروشگاه: تبریز - خیابان آزادی - سه راهی گلگشت - فروشگاه بزرگ سلامت سرا                     تلفن: 3344041-0411                     سامانه پیام کوتاه: 30001220505050
از اینجا جستجو کنید ...
Slideshow Image 0 Slideshow Image 1 Slideshow Image 6 Slideshow Image 3 Slideshow Image 6
Skip Navigation Linksخانه > پیغام مدیر فروشگاه : شما اکنون در این صفحه هستید
   
 

طب؟

سنتی یا مدرن!

تقابل یا تعامل؟!

واقع طب چیزی جز حفظ سلامتی و یا برگشتن به مسیر سلامتی در صورت بیماری نیست و دید هر دوطیف سنتی و مدرن در اصل یکی است با فروعات بعضاً متفاوت

به عنوان مثال

 طب سنتی تعادل و سلامتی انسان یا هر نوع جاندار را ملاک عمل قرار داده و از طریق حواس پنج گانه انسان جنبه های سلامتی در یک فرد سالم و طبایع آن را بررسی کرده و بیماری را در اثر به هم خوردن تعادل اخلاط و امزاج دسته بندی نموده و راههای تجربی خود را نیز براین اساس مدون کرده و ارائه خدمت مینماید و بر طیف وسیعی از بیماری ها تسلط درمانی داشته و آنها را درمان می کند.

طب مدرن نیز از دیدگاه علوم نوین و علم زیست شناسی و بیولوژی سلامت انسان و ارگانهای آن را مطالعه نموده و شرایط تعادل بیولوژیکی انسان را مورد مداقه قرار داده و انواع بیماریها را در اثر به هم خوردن تعادل این عناصر دسته بندی و مورد مطالعه و درمان قرار می دهد.

دستاورد های هر دو طیف نیز قابل توجه و چشم گیر است :

چه در طب سنتی که به عنوان مثال بارز شکسته بند ها در جامعه بسیار موفق عمل نموده

 و در طب مدرن نیز شاهد نجات جان هزاران هزار بیمار تصادفی که به عمل جراحی فوری نیاز دارند هستیم و ...

پس در اصل هدف هر دو طیف از طب، چه سنتی و چه مدرن نهایتاً حفظ سلامتی و یا در صورت بیماری بازگرداندن سلامتی به انسان و در حالت کلی به هرنوع جاندار می باشد.

گذشته از طرق مختلف طب سنتی و مدرن، اختلافی که بین این دو قشر در برخی کشورها به وجود آمده آز چیست؟

متاسفانه باید واقعیتی را در نظر داشته باشیم که فعالیت در هر دو نوع طب برای اغلب فعالین محل کسب در آمد مالی،  درآمده است و حرص و طمع نوع آدمی بر کسب هر چه بیشتر درآمد اغلب موجب فراموشی هدف اصلی که همان حفظ سلامتی انسان و در صورت بیماری بازگرداندن آن به انسان می باشد را تحت الشعاع خود قرار داده و در هر جامعه ای بسته به این که کدام یک از دو طیف یاد شده قدرت سیاسی بیشتری داشته باشند موضوع سلامتی انسان را وجه المصالحه خود قرار داده و انسانها را در جهت افزایش در آمد خود، در واقع می دوشند که این موضوع در هر دو طیف وجود داشته و مذموم است و هر طیف دیگری را بدان محکوم مینماید، که آنرا عملاًدر جامعه می بینم.

نتیجه این نوع تشتط در جامعه، سر در گمی افراد جامعه و بی اعتمادی آنها به هر دونوع طب را در بر داشته و نهایتاً سلامت افراد را مورد مخاطره قرار می دهد.

راه حل چیست؟ آیا راه حلی وجود دارد؟

واقعیت این است که هیچ راه حلی جز آگاهی مردم وجود ندارد و تا آگاهی کافی  و اشراف بر مسائل موجود، وجود نداشته باشد، افراد سود جو در هر دو طیف از نا آگاهی افراد جامعه نهایت سوء استفاده را خواهند نمود که  نتیجه آن را در جامعه در ارجاعهای مکرر افراد به انواع آزمایشات پزشکی گران قیمت و دریافت پور سانت از موسسات مذکور توسط پزشک نما ها و یا ارائه انواع نسخ درمانی گران قیمت از طرف برخی از مدعیان طب سنتی هستیم.

البته باید یاد آور شد که در هر دو طیف افراد بسار با اخلاق و منصفی  به تعداد زیاد هم وجود دارند که واقعاً ارزش خدمات انسانی آنها با هیچ  وسیله مادی قابل توصیف و برابری نیست ولی متاسفانه در هر نوع  جامعه ای افرادی که در مدار درست خود کار می کنند چندان مطرح نمی شوند و در واقع ایجاد معضل نمی کنند ولی افراد نادرست و در حالت کلی بزهکار، هستند که در جامعه ایجاد اختلال و معضل می کنند و این افراد هستند که موضوع بحث ما هستند.

همان گونه که مطرح شد راه حل موضوع جز آگاهی مردم نیست لذا ما تصمیم گرفته ایم در راستای ایجاد آگاهی بین مردم رسالت خود را به انجام برسانیم.

البته ممکن است چنین به نظر بیاید که ما نیز در راستای کسب در آمد اقدام به چنین کاری نموده ایم که  باید عرض نمود کاملاً درست است ما نیز هدف کسب در آمد داریم  اما سعی میکنیم این در آمد صحیح، منصفانه  و با ارائه آگاهی به مخاطب و احترام به حق انتخاب وی صورت گیرد و این که در این راه چه اندازه توفیق داشته باشیم و از مسیر خود منحرف نشویم، با رفتار ما مشخص خواهد شد و قضاوت در این باره را به شما مردم عزیز می سپاریم.

لیکن در این مجموعه که نهایتاً سعی بر تدوین دایره المعارفی از انواع بیماری ها از دید گاه طب سنتی و طب مدرن وراه کارهای آنها در درمان، مزایا و معایب  هر یک خواهیم پرداخت و مقدم بر درمان بیماریها به حفظ سلامت و راههای آن مفصلاً وارد خواهیم شد.

امید است با همکاری شما عزیزان و بازخورد نظرات شما و اساتید هر دو حوزه مجموعه ای غنی مشتمل بر هر دو طب سنتی و مدرن گرد آوریم تا مورد استفاده و تکوین و تدوین آن در نسل های آتی باشیم.

در این راستا سعی بر نهایت استفاده  از تمامی منابع و مراجع علمی و سنتی موجود و بعضاً مکتوم و سری نگه داشته شده خواهیم داشت تا در نهایت عنصر آگاهی مخاطب را بالا ببریم و در این راستا آگاهی خود را نیز گسترش داده و یک پایگاه دانش که بتوان به راحتی و به کرات به آن مراجعه نمود ایجاد نمائیم.

در این مسیر طولانی از انواع دستاوردهای علمی در کلیه سطوح، بالاخص علوم رسانه ای و ارتباطاعات  (ایجاد سایت و کانالهای ارتباطی در فضای مجازی و ...) و علوم کامپیوتر ( ایجاد اپلیکیشن های راهنمای سلامتی و کمک به تشخیص و درمان بیماری ها و...)  بهره برداری لازم را به عمل خواهیم آورد تا ضمن در اختیار بودن پایگاه دانش یاد شده و ایجاد آگاهی در مخاطب، ضمن رسیدن به هدف عالی خود در تدوین مجموعه یاد شده، درآمد قابل قبولی نیز که مستحق آن باشیم کسب نمائیم.

 
   
   
 
خوش آمدید کاربر میهمان
 
: نام کاربری
: رمز عبور
کاربر گرامی، عضویت شما در وب سایت فروشگاه سلامت سرا به منزله عضویت شما در فروشگاه سلامت سرا است.
ثبت نام کاربری جدید
 
     
 
   
 
خبر اقتصادی
خبر عمومی
خبر فرهنگی
خبر مهم
 
     
 
   
 
مشتری گرامی، برای اطمینان از اصل بودن کالای خریداری شده از فروشگاه بزرگ سلامت سرا، لطفا کد 8 رقمی درج شده روی محصول را در کادر زیر وارد کنید و روی "بررسی اصالت کالا" کلیک کنید
 
 
     
 
   
 
کاربر گرامی، نظر شما در مورد کیفیت فنی و محتوایی وب سایت سلامت سرا چیست؟
 


 
 
     
 
   
 
عسل و فرآورده های زنبور عسل
زیتون و مشتقات
محصولات گیاهی شفابخش
خواربار و غلات
لبنیات گیاهی
محصولات فرهگی
ظروف سالم
 
     
 

 
 


1398/7/22
 
اندکی تامل...
ساعت ها را بگذارید بخوابند، بیهوده زیستن را نیازی به شمردن نیست!
 
     
 

   
 
 
     
 
 
 
 
 
  پیوندها تماس با ما چند رسانه ای دانلود انواع محصولات فروشگاه سلامت سرا  
سایت های مرتبط تماس با مدیر سایت کتاب کتاب عسل و فرآورده های زنبور عسل پیغام مدیر سلامت سرا
  سایت های پیشنهادی تماس با مدیر فروشگاه فیلم فیلم زیتون و مشتقات اهداف  
    تماس با طراح وب سایت عکس عکس محصولات گیاهی شفابخش آدرس فروشگاه ها  
      فایل صوتی فایل صوتی خواربار و غلات    
          لبنیات گیاهی    
          محصولات فرهنگی    
          ظروف سالم    
 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت ، مطعلق به شرکت کیمیا سلامت کالا  (فروشگاه سلامت سرا ) می باشد ، استفاده از مطالب این وب سایت با ذکر منبع بلامانع است
Designed And Developed by vaesystem